Frankenstein Korku Evi S.S.S

Kadıköy
Sıkça Sorulan Sorular
Korku Evi nedir?
Korku evi korku temalı evden kaçış oyunlarına verilen isimdir . Amacınız size verilen sürede odaları geçerken şifreleri çözmek ve çıkışa ulaşmaktır. Oyun alanında yüksek gerilim müzikler, efektler, konsepte uygun dekorlar ve canlı aktör performansı vardır.
Oyun nasıl başlıyor, birisi bizi karşılıyor mu?
Konsept gereği kendimizi göstermemeye çalışıyoruz. Frankenstein Korku Evi yazılı kapının önünde bekleyebilirsiniz. Tam üstünüzdeki sokak ışıkları yanıp söndüğünde içeri giriyorsunuz. Oyununuz direkt başlıyor. Önemli bir durum varsa bizi arayabilirsiniz ekip arkadaşlarımız yardımcı olmak için dışarı çıkabilir.
Oyuna başladıktan sonra korkup çıkmak istersen ne oluyor?
Oyun boyunca sürekli olarak sizi görüyor ve duyuyoruz. Eğer oyun boyunca bir kişi çıkmak isterse kameralara işaret yapıp çıkmak istediğini söylemesi yeterli, ekip arkadaşlarımız sadece çıkmak isteyeni oyundan alıyor ve kalan oyuncular oyuna devam edebiliyor.
Lavabo ihtiyacımızı karşılayabilir miyiz?
Girişte veya oyun alanında tuvalet kullanamazsınız. Ancak oyun sonunda yardımcı olabiliriz.
Aktörler bize temas edebilir mi?
Oyunumuzun sabit senaryosunda temas yok, eğer ekipteki herkes 18 yaşından büyükse Whatsapp üzerinden yazılı teyit vererek temaslı seçeneğiyle oynayabilirsiniz. Her iki modda da sizin aktöre temas etmeniz kesinlikle yasaktır aksi takdirde diskalifiye olursunuz.
Korku Eviniz güvenli mi?
Frankenstein Korku Evi olarak oyuncularımızın güvenliğine son derecede dikkat ediyoruz. Darbe alabileceğiniz veya sakatlanabileceğiniz tüm yerlere gerekli güvenlik önlemlerimizi alıyoruz. Çarpmanız muhtemel yerlere yumuşatıcı süngerlerle riski en aza indiriyoruz. Siz de kendi can sağlığınızı riske atacak hareketlerden kaçınıp verilen talimatlara uyduğunuz sürece güvenli bir şekilde oyunu oynayabilirsiniz.
Ödemeyi nasıl yapabiliyoruz?
Ödemeleri oyunun sonunda nakit ve ya FAST olarak yapabilirsiniz. Kredi kartı ile ödemelerde KDV farkı alınmaktadır.
Geç kalırsak ne olur?
Rezervasyon saatinden 10 dakika önce kapıda olmanız gerekiyor. Geç kalma durumunda rezervasyon iptali yaşanabilir. Önceden arayıp bilgilendirme yaparsanız seans durumuna bağlı olarak sorun olmaz veya başka bir saate aktarabiliriz.
Yaş sınırlaması var mı?
13 yaş ve üzeri oyuncular oyunu rahatlıkla oynayabilirler. 13 yaşından küçük oyuncular ise velisi ile birlikte ya da veli izni ile oyunumuzu oynayabilirler.
Oyun ne kadar sürüyor?
Oyun süresi maksimum 1 saattir, ortalama oyun süresi ekiplerin bulmaca çözme hızına göre 40-60 dakika arasında değişmektedir. Oyunumuzda korku ve aksiyon ön planda olduğu için bulmaca zorluğu düşük seviyede olup takıldığınız yerde ipucu isteyebilirsiniz.
Korku evine kimler giremez?
Korku evine kalp hastalığı olanlar, hamileler, panik atak ve epilepsi gibi hastalığı olan misafirlerimiz için uygun değildir.
Eşyaları bırakabileceğimiz yer var mı?
Girişte eşyalarınızı bırakabileceğiniz askı ve dolap mevcut. Eşyalarınızı bıraktığınız oda ve bütün oyun alanı sürekli olarak kamera ile izlenmektedir.
İstediğimiz zaman gelebiliyor muyuz?
Gelmeden önce rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Rezervasyon yapmadan gelirseniz müsait seansa rezervasyon yaparak içeri girebilirsiniz.
Görüntülerimizi alabiliyor muyuz?
Videonuzu isterseniz korktuğunuz eğlendiğiniz yerlerden, ortalama 7-8 dakikalık telefon çekimi bir kolaj oluşturup Whatsapp üzerinden indirme linki olarak gönderiyoruz.
Oyun seviyeleri var mı? Oyunu canlı aktör olmadan oynayabilir miyiz?
Rezervasyon sırasında seviye seçimi yapabilirsiniz. İsterseniz oyunu temaslı veya canlı aktör olmadan gerilim seviyelerinde oynayabilirsiniz.